ČVUT v Praze je hrdým členem prestižní skupiny šesti evropských škol, s názvem “EuroTeQ Engineering University”. EuroTeQ představuje zajímavou, přínosnou a především mimořádnou příležitost pro studenty, vědecké pracovníky i zaměstnance zapojit se do projektu, který má, díky propojení prestižních univerzit, ambici posunout kvalitu vysokého školství na vyšší úroveň. EuroTeQ staví na přesvědčení, že přední univerzity ve vědě a technologiích, rozšířené po celé Evropě, umístěné v inovačních ekosystémech, jsou dobře vybaveny k tomu, aby mohli čelit výzvám evropské společnosti. Společenský vývoj v posledních letech vyžaduje silné univerzitní aliance, aby spojili své síly, aby přinesli změnu paradigmatu v inženýrském vzdělávání budoucnosti. 

EuroTeQ

EuroTeQ zahájil v roce 2020 svůj tříletý pilotní projekt. Ambicí je vytvořit nový model inženýrského vzdělávání, podpořit mezinárodní mobilitu, představit sadu mikro-credentials, EuroTeQ Honors a také certifikát EuroTeQ Professional.

Nyní máte příležitost zapsat se do některého z nabízených kurzů. Partnerské školy nabízejí katalog celkem šedesáti virtuálních kurzů v anglickém jazyce. K dispozici je také řada jazykových kurzů pro začátečníky v místních jazycích. Kurzy jsou většinou online, aby podpořily virtuální mobilitu mezi partnery. 

EuroTeQ vznikl z aliance EuroTech Universities Alliance a připojil dva nové partnery Tallinn University of Technology z Estonska a České vysoké učení technické v Praze z České republiky. Každý partner poskytuje alianci EuroTeQ přidanou hodnotu a konkurenční výhodu. K tomuto úsilí přispívá École polytechnique fédérale de Lausanne ve Švýcarsku, Technion Israel Institute of Technology v Izraeli a 45 přidružených partnerů z průmyslu.


Kontakt na pracovníky projekt EuroTeQ na ČVUT: euroteq@cvut.cz
web EuroTeQ
LinkedIn EuroTeQ
YouTube EuroTeQ

Local roots with an impact through Europe

Projekt je spolufinancován Evropskou komisí, Education, Audiovisual and Culture Executive Agency (EACEA), Erasmus+, EU Solidarity Corps, A.1 – European Higher Education, EuroTeQ – 101004029.

EU Logo


, Poslední změna: 22.11.2022