Registrace do katalogu kurzů EuroTeQ na zimní semestr 2024/25 je otevřena

Až do 29. července je otevřena registrace do online katalogu kurzů EuroTeQ na zimní semestr 2024/25.

Studenti si mohou vybírat z více než 100 různých online přednáškových cyklů ze široké škály oborů, jako je počítačová věda a ICT, data, AI, podnikání, obchod a ekonomika, strojírenství a mnoho dalších.

Kurzy pořádají partnerské univerzity aliance EuroTeQ: TU Eindhoven, École polytechnique, TU München, Danmarks Tekniske Universitet – DTU, TalTech – Tallinna Tehnikaülikool, ההטכניון – מכון טכנולוגי לישראל | Technion a nově také EPFL.

Účast v katalogu kurzů nabízí možnost rozšířit si své mezinárodní zkušenosti bez nutnosti dlouhodobého pobytu v zahraničí.

Místa v kurzech jsou přidělována podle pořadí přihlášek.

Seznam kurzů a přihláška je k dispozici zde.


EU ROZŠIŘUJE FINANCOVÁNÍ EVROPSKÉHO INŽENÝRSKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ – PODPORA PRO EUROTEQ ENGINEERING UNIVERSITY JE ZAJIŠTĚNA DO ROKU 2027

Evropská univerzitní aliance EuroTeQ může pokračovat ve společném školení inženýrů. EU prodloužila financování úspěšného programu do roku 2027. Pod vedením Technické univerzity v Mnichově (TUM) se EuroTeQ věnuje budoucímu rozšíření spolupráce mezi osmi univerzitami, a to v oblasti studia, výuky, výzkumu a celoživotního vzdělávání.

Více podrobností je k dispozici zde.


Novinky

Studenti ČVUT prezentovali své vize v Evropském parlamentu

Tři studenti ČVUT, vítězové druhého ročníku nadnárodní soutěže EuroTeQaThon, který se konal v listopadu 2022 na Technické univerzitě v Mnichově strávili dva velmi nabité dni v Bruselu. Setkali se se představiteli Evropské komise a vyzkoušeli si i jaké je to usednout v Europarlamentu. Prezentace nápadů, které vznikli na ČVUT se konala od 19. do 20. ledna 2023 a studenti představili projekt na využití odpadního tepla.


Uspěli jsme v mezinárodní soutěži EuroTeQaThon. Porotu naši studenti překvapili unikátním řešením využití odpadního tepla k výrobě elektřiny při distribuci plynu


Tři vítězné týmy soutěže EuroTeQ Collider pojedou své vize prezentovat na mezinárodní soutěž do Mnichova

Dne 14. listopadu proběhly na půdě Fakulty stavební závěrečné prezentace projektů, které vznikly v rámci předmětu EuroTeQ Collider. Samotné zadání vzešlo od průmyslových partnerů aliance EuroTeQ a navržená témata se vázala k výzvě „Leave no Waste Behind“. Odbornou porotu nejvíce zaujaly projekty „ComSIC“; Optimising placing of combined charging lights in the city, „A New Life for Waste Heat“ a „Optimum Recycle“.

____________________________________________________

Zkušenosti z EuroTeQ Collider prezentuje Ondřej Štogl

Akce


Přednáška na téma učení a motivace studentů

Mnoho vysokoškolských učitelů se potýká s nedostatečnou motivací studentů a jejich předčasného ukončení studia. Jak lze pomoci těmto studentům? Jaké existují strategie motivace a efektivnějšího studia? Prof. Martijn Meeter se pokusí odpovědět na tato témata s využitím výzkumu a teorie motivace.

Přednáška je v angličtině a bude dostupná online prostřednictvím služby Teams – 23. ledna od 9.00 do 10.30 hodin.
Odkaz na přihlášení na přednášku naleznete zde.


Do soutěže EuroTeQ Collider se přihlásilo 10 studentských týmů

Ve čtvrtek 3. listopadu byl zahájen druhý ročník mezinárodní soutěže EuroTeQ Collider. V té studenti jednotlivých univerzit sdružení EuroTeQ (Technical University of Munich, Technical University of Denmark, Technical University of Eindhoven, École Polytechnique, Tallinn University of Technology a ČVUT v Praze) řeší výzvu „Leave No Waste Behind“. Samotná témata studentům navrhují partnerské průmyslové firmy aliance.


Dne 28. června 2022 proběhla ve FELCafé (Technická 2) prezentace projektů podpořených z EuroTeQ Teaching Fund., Poslední změna: 19.07.2024