Green challenge 2024

Každý rok DTU pořádá Green Challenge (GRØN DYST), která umožňuje studentům prezentovat svůj udržitelný projekt profesionálům z oboru, kolegům studentům a profesorům. Cílem konference je zajistit, aby budoucí inženýři do své práce integrovali aspekty sociální, ekonomické a environmentální udržitelnosti.

Konference a mohou účastnit studenti všech partnerských škol aliance EuroTeQ.

Letošní konference se uskuteční 28. června, přihlášky lze podávat do 13. května.

Vyjádření vedení ČVUT k tragédii na FF UK

Vedení ČVUT v Praze je šokováno událostí na FF UK, vyjadřuje upřímnou soustrast pozůstalým a věří v brzké uzdravení všech raněných.

To, co známe např. z USA, se stalo realitou i v České republice. Pevně doufáme, že se podobná tragédie nebude na akademické půdě ani jinde v ČR opakovat. A všem kolegům, studujícím i zaměstnancům UK, vyjadřujeme plnou podporu a solidaritu.

EU ROZŠIŘUJE FINANCOVÁNÍ EVROPSKÉHO INŽENÝRSKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ – PODPORA PRO EUROTEQ ENGINEERING UNIVERSITY JE ZAJIŠTĚNA DO ROKU 2027

Evropská univerzitní aliance EuroTeQ může pokračovat ve společném školení inženýrů. EU prodloužila financování úspěšného programu do roku 2027. Pod vedením Technické univerzity v Mnichově (TUM) se EuroTeQ věnuje budoucímu rozšíření spolupráce mezi osmi univerzitami, a to v oblasti studia, výuky, výzkumu a celoživotního vzdělávání.

Více podrobností je k dispozici zde.

Studenti ČVUT prezentovali své vize v Evropském parlamentu

Tři studenti ČVUT, vítězové druhého ročníku nadnárodní soutěže EuroTeQaThon, který se konal v listopadu 2022 na Technické univerzitě v Mnichově strávili dva velmi nabité dni v Bruselu. Setkali se se představiteli Evropské komise a vyzkoušeli si i jaké je to usednout v Europarlamentu. Prezentace nápadů, které vznikli na ČVUT se konala od 19. do 20. ledna 2023 a studenti představili projekt na využití odpadního tepla.

Uspěli jsme v mezinárodní soutěži EuroTeQaThon. Porotu naši studenti překvapili unikátním řešením využití odpadního tepla k výrobě elektřiny při distribuci plynu

Tři vítězné týmy soutěže EuroTeQ Collider pojedou své vize prezentovat na mezinárodní soutěž do Mnichova

Dne 14. listopadu proběhly na půdě Fakulty stavební závěrečné prezentace projektů, které vznikly v rámci předmětu EuroTeQ Collider. Samotné zadání vzešlo od průmyslových partnerů aliance EuroTeQ a navržená témata se vázala k výzvě „Leave no Waste Behind“. Odbornou porotu nejvíce zaujaly projekty „ComSIC“; Optimising placing of combined charging lights in the city, „A New Life for Waste Heat“ a „Optimum Recycle“.

Zkušenosti z EuroTeQ Collider prezentuje Ondřej Štogl

Přednáška na téma učení a motivace studentů

Mnoho vysokoškolských učitelů se potýká s nedostatečnou motivací studentů a jejich předčasného ukončení studia. Jak lze pomoci těmto studentům? Jaké existují strategie motivace a efektivnějšího studia? Prof. Martijn Meeter se pokusí odpovědět na tato témata s využitím výzkumu a teorie motivace.

Přednáška je v angličtině a bude dostupná online prostřednictvím služby Teams – 23. ledna od 9.00 do 10.30 hodin.
Odkaz na přihlášení na přednášku naleznete zde.

Do soutěže EuroTeQ Collider se přihlásilo 10 studentských týmů

Ve čtvrtek 3. listopadu byl zahájen druhý ročník mezinárodní soutěže EuroTeQ Collider. V té studenti jednotlivých univerzit sdružení EuroTeQ (Technical University of Munich, Technical University of Denmark, Technical University of Eindhoven, École Polytechnique, Tallinn University of Technology a ČVUT v Praze) řeší výzvu „Leave No Waste Behind“. Samotná témata studentům navrhují partnerské průmyslové firmy aliance.

Dne 28. června 2022 proběhla ve FELCafé (Technická 2) prezentace projektů podpořených z EuroTeQ Teaching Fund.

, Poslední změna: 31.01.2024