EuroTeQaThon se uskutečil od 10. do 12. června 2023 na ČVUT
v Praze

EuroTeQaThon je finální událostí studentské soutěže EuroTeQ Collider a je završením implementace nového výukového formátu, založeného na reálných výzvách od průmyslových partnerů. Tato forma výuky probíhala na všech šesti partnerských univerzitách a tři nejúspěšnější projekty z každé instituce se utkají o vítězství právě v nadnárodní soutěži EuroTeQaThon.

Hlavním tématem všech projektů Collider je „Leave No Waste Behind“. Pro třetí EuroTeQaThon jsou vybrány projekty, které jsou nejinovativnější, mají nejpřínosnější řešení nebo jsou nejlépe připraveny ke spuštění. Na jaře 2023 budou takovéto projekty nominovány jejich domovskými univerzitami. Poté budou dále rozvíjet své koncepty a během víkendu EuroTeQaThon se zúčastní mezinárodní soutěže.

Setkání vybraných týmu se uskutečnil od 10. do 12. června 2023 na ČVUT v Praze.
Podrobnosti a stream z finále a všechny další informace soutěže zde.

Fotogalerie, autorka: Anna Jeřábková
Fotogalerie, autor: Petr Neugebauer SVTI ČVUT FEL

Účastníci akce měli šanci:

  • prezentovat svou dosavadní práci
  • definovat své cíle na víkend a dále
  • rozvíjet své konkrétní strategie

Koncepty a prvotní prototypy vyvinuté v Collideru musí splňovat požadavek tématu prvního Collideru „Leave No Waste Behind“. Vyvinuté nápady mohou být založeny na vědecké hypotéze, mohou být základní vizí pro nový start-up, nebo mohou sloužit jako inspirace pro udržitelnou studentskou iniciativu., Poslední změna: 19.06.2023